TSUBAZO NAKIRI Konyhakés 17,5 cm (HH05/17.5)
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | 1.490 Ft |
| Várható szállítás: | 2026. június 01. |
| Elérhetőség: | Beszállítói raktáron |
| Kívánságlistára teszem | |
|
A Nakiri kés egy hagyományos japán eszköz, amelyet elsősorban zöldségek vágására használnak. Széles, téglalap alakú, egyenes élű pengével ez a kés precíz és egyenletes vágást tesz lehetővé, ideális olyan zöldségekhez, mint a sárgarépa, az uborka, a cukkini és mások. A penge alakja lehetővé teszi a könnyű lefelé irányuló vágási mozdulatot anélkül, hogy más típusú késekhez hasonló kiegyensúlyozó mozdulatra lenne szükség. Ezért a Nakiri kés különösen alkalmas olyan ételek elkészítéséhez, amelyekhez nagy mennyiségű szeletelt zöldségre van szükség, például salátákhoz, wokos ételekhez és zöldségalapú ételekhez. Az elmúlt években a japán kézműves hagyományokból származó konyhakések egyre nagyobb teret nyertek a szakácsok és a konyhaművészet iránt érdeklődők konyháiban, minőségük és kifinomultságuk miatt keresettek, tanúskodva egy ősi művészetről, amely precíz pengéket állít elő, kiváló vágási képességekkel. Ezért a Due Cigni gondosan megtervezte a japán professzionális termékcsaládot. Mosogatógépben nem tisztítható! A vékony penge lehetővé teszi a zöldség- vagy gyümölcshéj egyszerű hámozását, és speciális vágásokat, például a zöldséget vékony lapra borotválja. Rozsdaállóság tekintetében listavezető (420JS, HRC 54-56), gyártáskor nagy figyelmet fordítanak a rozsdamentes acél típusára, markolata cseresznye, juhar. A Seki evőeszközök nem csak Japánban, hanem a tengerentúlon is híresek, az erős és precíz késeket egytől egyig japán kézművesek készítik. |
|
Paraméterek
| Penge | 420JS |
| Keménység | HRC 54-56 |
| Penge hossza | 17,5 cm |
| Teljes hossz | 29,5 cm |
| Pengevastagság | 1,5 mm |
| Súly | 105 g |
| (DUE CIGNI) |