TSUBAZO GYUTOU Konyhakés 18,5 cm (HH02/18.5)
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | 1.490 Ft |
| Várható szállítás: | 2026. június 01. |
| Elérhetőség: | Beszállítói raktáron |
| Kívánságlistára teszem | |
| A Gyuto egy japán konyhakés, amely összehasonlítható a klasszikus nyugati szakácskéssel. Azonban néhány jellegzetes tulajdonsággal rendelkezik, amelyek egyedivé teszik. A Gyuto kifejezés a japán gyu (marha) és to (kés) szavakból származik, ami arra utal, hogy eredetileg elsősorban húsvágásra használták. A Gyuto rendkívül sokoldalú kés, amely a konyhában számos feladatra használható. Hosszú és vékony pengéjével a Gyuto ideális precíz és finom vágásokhoz, például gyümölcsök, zöldségek, húsok és halak szeleteléséhez, kockázásához és julienne-re vágásához. Alakja hatékony egyensúlyozást és vágási mozdulatokat tesz lehetővé, ezért sok profi séf és főzésrajongó kedvenc eszközévé vált. A Gyuto sokoldalúságáért értékelik, mivel egyetlen pengével sokféle konyhai feladatot el lehet végezni. Különösen alkalmas vékony hús szeletek elkészítésére olyan ételekhez, mint a sashimi és a sushi, de zöldségek szeletelésére, fűszernövények aprítására és más ételkészítési műveletek precíz és könnyű elvégzésére is használható.Az elmúlt években a japán kézműves hagyományokból származó konyhakések egyre nagyobb teret nyertek a szakácsok és a konyhaművészet iránt érdeklődők konyháiban, minőségük és kifinomultságuk miatt keresettek, tanúskodva egy ősi művészetről, amely precíz pengéket állít elő, kiváló vágási képességekkel. Ezért a Due Cigni gondosan megtervezte a japán professzionális termékcsaládot. Rozsdaállóság tekintetében listavezető (420JS, HRC 54-56), gyártáskor nagy figyelmet fordítanak a rozsdamentes acél típusára, markolata cseresznye, juhar. Mosogatógépben nem tisztítható! A Seki evőeszközök nem csak Japánban, hanem a tengerentúlon is híresek, az erős és precíz késeket egytől egyig japán kézművesek készítik. | |
Paraméterek
| Penge | 420JS |
| Keménység | HRC 54-56 |
| Penge hossza | 18,5 cm |
| Teljes hossz | 30,5 cm |
| Pengevastagság | 1,5 mm |
| Súly | 105 g |
| (DUE CIGNI) |