John Lee Noh Katana
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | Ingyenes |
| Várható szállítás: | 2026. május 26. |
| Elérhetőség: | Raktáron (szállításra kész) |
| Kívánságlistára teszem | |
|
A noh (nō) színház Japán legrégebbi, a 14. század óta folyamatosan művelt, rendkívül stilizált drámai művészete. Neve a japán nō (能) szóból ered, amelynek jelentése „képesség” vagy „tehetség” és ma is nagyon népszerű. A katana kézzel kovácsolt, szénacélból készült pengével rendelkezik, finom hamonnal díszítve, és hagyományosan edzett. Vércsatornával rendelkezik. A markolat (tsuka) fából készült, valódi rájabőrrel van bevonva, és két menuki található rajta. Ezenkívül vörös pamut tsuka-itoval van kötve. A hüvely (saya) fából készült, és piros, magasfényű felülettel rendelkezik. A habaki sárgarézből készült. Ez a katana eredeti múzeumi darab mintájára készült. A kardhoz származási bizonyítvány tartozik. |
|
Paraméterek
| Penge anyaga | 1045 szénacél |
| Tsuka anyaga | Fa / Rájabőr / Pamut |
| Saya | Fa |
| Tsuka hossza | 26,5 cm |
| Penge hossza | 73 cm |
| Teljes hossz (saya nélkül) | 100 cm |
| Tömeg (saya nélkül) | 1100 g |