John Lee Musashi Ichi Katana
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | 1.490 Ft |
| Várható szállítás: | 2026. június 15. |
| Elérhetőség: | Beszállítói raktáron |
| Kívánságlistára teszem | |
|
Miyamoto Musashi (született: 1584 körül – meghalt: 1645. június 13.) legendás japán kardforgató, filozófus, stratéga és művész, akit Japán történetének legnagyobb vívójaként, egyfajta „kardszentként” (Kensei) tisztelnek. A Musashi Ichi Katana kézzel kovácsolt, szénacélból készült pengével rendelkezik, finom hamonnal díszítve, és hagyományosan edzett. A markolat (tsuka) fából készült, valódi rájabőrrel van bevonva, és két menuki található rajta. A hüvely (saya) fából, a habaki pedig sárgarézből készült. Ez a katana eredeti múzeumi darab szerint készült. A kard származási tanúsítvánnyal rendelkezik. |
|
Paraméterek
| Penge anyaga | 1045 szénacél |
| Tsuka anyaga | Fa / Rájabőr / Pamut |
| Saya | Fa |
| Tsuka hossza | 31 cm |
| Penge hossza | 73 cm |
| Teljes hossz (saya nélkül) | 105 cm |
| Tömeg (saya nélkül) | 1000 g |