Böker Cottage-Craft Santoku szakácskés (130497)
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | 1.490 Ft |
| Várható szállítás: | 2026. május 26. |
| Elérhetőség: | Raktáron (szállításra kész) |
| Kívánságlistára teszem | |
|
Európában is egyre népszerűbb kés a Santoku. Eredetileg egy japán pengeforma, ami igen univerzális. Nevének fordítása is erről árulkodik: "a három erény" - húshoz, halhoz és zöldséghez egyaránt alkalmas. A széles penge különösen könnyen kezelhetővé teszi a Santokut. A Böker Cottage-Craft szakácskés-sorozat folytatja a hagyományos kézművesség örökségét, és gondosan válogatott klasszikus anyagokkal nyűgöz le. Különösen figyelemre méltó a C75 nem rozsdamentes szénacél használata, amely már rövid használat után is tipikus kékes-szürke patináját nyeri el. A markolat helyi szilvafa kemény, sűrű és finom pórusú, egyenletes szerkezetű és feltűnő színspektrumot mutat. A solingeni késkészítés évszázados hagyományait követve a paneleket tömör sárgaréz szegecsekkel rögzítik a pengéhez. A szakácskés az egyik legfontosabb kés a konyhában, és alapvető eszköz. |
|
Paraméterek
| Teljes hossz | 28,0 cm |
| Penge hossza | 16,3 cm |
| Súly | 139 g |
| Penge vastagsága | 2,2 mm |
| Penge anyaga | C75 |
| Markolat anyaga | szilvafa |