Böker Barlow Prime Tirpitz-Damast zsebkés (117942DAM)
| Gyártó: |
|
| Szállítási díj: | Ingyenes |
| Várható szállítás: | 2026. július 06. |
| Elérhetőség: | Előrendelhető |
| Kívánságlistára teszem | |
|
A kivételes Böker Tirpitz damaszkuszi acélunk iránti évek óta tartó hatalmas érdeklődés meggyőzött minket arról, hogy egy újabb modellt tervezzünk a történelmi damaszkuszi acélból. A Böker Barlow Prime Tirpitz Damascus lényegesen kompaktabb az eredeti modellnél, nemcsak gyűjtői vitrinben lenyűgöző, hanem gentleman folderként is helyet kér magának a nadrágzsebben. Közvetlenül a második világháború befejezése után egy norvég cég megkezdte a norvég partoknál elsüllyedt hajó szétszerelését, hogy a magas ötvözetű acélt polgári célokra felhasználhassa. Norvég búvárok a Tirpitz különleges páncélzatának részeit találták meg. A Böker kovácsai ezen élő történelmi darabokból kovácsolnak lenyűgöző pengéket. A kézzel kovácsolt damaszkuszi penge 200 rétegű, bármely késgyűjtemény ékköve lehet. A Tirpitz-acél és a szén szerszámacélok kombinációja rendkívül tartós damaszkuszi acélt eredményez, amely 61-63 HRC Rockwell-keménységével a mindennapi használat során bármilyen feladatnak megfelel. A történelmi zsebkés működési biztonságát a nyitás és zárás során 90 fokos reteszelő mechanizmus tovább növeli. A Barlow jellegzetes alakja a 17. századi angol zsebkésekre vezethető vissza, így minden bizonnyal az egyik legrégebbi modell. A klasszikus kés neve valószínűleg egy azonos nevű, vállalkozó szellemű sheffieldi késgyártóra vezethető vissza, aki 1800 körül kezdte el exportálni a késeket Észak-Amerikába. Ott azonnal nagy népszerűségre tettek szert, így jelentek meg az első Barlow modellek a Böker manufaktúra történetében a 19. század végén. Kézzel készített darabok a solingeni Böker késgyárból. |
|
Paraméterek
| Teljes hossz | 15,3 cm |
| Penge hossza | 6,9 cm |
| Súly | 32 g |
| Penge vastagsága | 2,0 mm |
| Penge anyaga | 200 rétegű damaszkolt acél |
| Markolat anyaga | Diófa, micarta |
| Zár | Slipjoint |